Vinařství Krist

Vinařství Krist

Nákup vína pro firmy

 

a jeho poslední výhoda…

Vážení čtenáři, zákazníci

a všichni, kdo oblibujete víno.

 

Možná jste již postřehli blížící se novinky ohledně poslední možnosti nákupu vína na firmu s odpočtem DPH, jako tomu bylo doposud.

O tento benefit koncem roku 2023 bohužel přijdeme.

Naskýtá se nám tedy poslední možnost využít tohoto ještě platícího benefitu a víno na svůj podnik, firmu nakoupit. Buď s předstihem, jako výhodnou investici, nebo zkrátka ještě s finanční úlevou.

Rádi bychom podpořili naši ruční práci a pomohli vám využít této situace. V případě odběru většího množství vína na delší časový úsek, nabízíme jeho uskladnění v bezvadných podmínkách v našich kapacitních zařízeních. Víno si tak s námi můžete zajistit na delší období za tyto výhodné podmínky a kdykoliv si jej od nás následně odebírat dle potřeby.

Zde jen pro osvěžení, malé připomenutí…

 

V České republice si mohou firmy odečíst ze základu daně nákupu vína a to do hodnoty 500,- Kč bez DPH za jednu láhev a následně vína použít jako propagační předmět. Toto však platí pouze pro takzvaná tichá vína. Jinými slovy zákon č. 441/2005 Sb. nelze uplatnit pro nákup sektů nebo šumivých vín.

Další podmínkou je, že nakupované tiché víno (je to drtivá většina vín vyráběných v Čechách a na Moravě) musí býto označeno logem společnosti, která víno nakupuje nebo názvem výrobku či služby, kterou nabízí.

Důležitou pozitivní informací pro plátce DPH je, že v případě nákupu vína jako propagačního předmětu si lze uplatnit odpočet DPH. Vše výše uvedené můžeme velmi stručně shrnout do následující definice.

Pokud živnostník nebo firma nakoupí tichá vína do hodnoty láhve 500,- Kč bez DPH / kus jako propagační předmět a nechá je příslušně označit, může následně celou částku odečíst od základu daně a vznikne daňově uznatelná položka. Pokud je ještě plátcem DPH může si uplatnit odpočet DPH.

Naše společnost je plátcem DPH.

Na požádání uvedeme do faktury následující text: „Víno je určeno jako propagační předmět a je označené logem společnosti či názvem výrobku nebo názvem propagované služby.“ Vína lze náležitě označit již například dolepením samolepky s logem na láhev nebo dotiskem loga na etiketu, případně vytisknout samostatnou etiketu. Lze ho značit i vysačkou zavešenou na hrdlo láhve.

Pojďme společně naposled

využít této výhodné nabídky…

Rád se s vámi osobně potkám, zavolám zpět, nebo odepíšu na jakýkoliv váš dotaz.

 

OBJEDNÁVKY NA TEL.: (+420) 728 199 743 

PŘÍVLASTKOVÁ VÍNA

od 130Kč do 290Kč – bez DPH

Kompletní nabídku naleznete ZDE

ODRŮDOVÁ VÍNA

od 65Kč do 110Kč – bez DPH

Kompletní nabídku naleznete ZDE

Kontakt

Vinařství Krist s.r.o.
Zámecká 123
696 05 Milotice

IČO: 03620654
DIČ: CZ03620654

Vinařství Tomáš KRIST

Sídlo Vinařství Tomáš KRIST

naleznete v Miloticích u Kyjova, v podoblasti slovácké. Bylo založeno v roce 1996, aby navázalo na mnohaleté rodinné zkušenosti ve výrobě vína.

Hlavní zpracované odrůdy

Rulandské bílé, Rulandské šedé, Ryzlink rýnský, Tramín červený, Muškát moravský, Sauvignon, Modrý Portugal, Rulandské modré, Frankovka, Zweigeltrebe a mnoho dalších.

Home page

Copyrights © 2023  All rights reserved

WEB BY BK